• about
  • about

România “old boys”

Filed Under (Asa nu) by Lucian Prejbeanu on 15-06-2016

Am văzut azi, ca 50% dintre români (cred), meciul dintre România și Elveția. După cel cu Franța când am jucat exemplar, ne-am bătut de la egal la egal cu gazdele acestui campionat, toți ne așteptam la un rezultat foarte bun azi. Să nu mă înțelegeți greșit, 1-1 este un rezultat bun, este un rezultat în urma căruia câștigăm un punct, mai bine decât zero. Dar azi am jucat două reprize diferite, nu un meci întreg. În prima repriză ne-am luptat, am creat ocazii, am jucat bine, după propria-mi părere. Dar în a doua repriză ne-am moleșit de tot, parcă nu mai aveam benzină sau… curent electric. Mai că mă bătea gândul să le trimit câteva generatoare băieților să-și încarce bateriile numai că Franța e puțin cam departe și sigur nu livrează acolo cei de la Depozit on-line.

Eu zic să fim mulțumiți cu acest egal pentru că după cum am jucat în repriza a doua puteam să pierdem cu ușurință. Acum rămâne să vedem cum vom aborda meciul cu Albania.